Join M.E.

Ortodonti Tedavisi


Hangi Durumlarda Ortodontik Tedavi Uygulanır?

Ortodontik tedaviler, dişler arasında boşluk, dişlerde sıkışma, diş sırasında sorunlar ve kapanma problemleri olan kişilere uygulanan tedavilerdir.

Ortodontik Tedavi Türleri Nelerdir?

Çeşitli yüz ve çene aparatları, büyüme ve gelişim çağındaki çocuk hastalarda problemleri önlemek için kullanılabilir. Uygulanabilen diğer ortodontik tedaviler ise şeffaf düzelticiler, telli olmayan ortodontik tedaviler, porselen ve metal telcikler, dişlerin arka yüzeylerinden uygulanan lingual ortodontik tedavilerdir.

Telsiz Ortodontik Tedaviler Nelerdir?

Plak Tedavisi Şeffaf- Görünmez Ortodonti

Telsiz plak tedavisi (şeffaf ortodontik tedavi), uzun yıllardır kullanılan telciklere alternatif olarak uygulanmaya başlanan ve en son teknoloji yöntemleri arasında yer alan bir tedavidir.

Bu yöntemle, telciksiz ortodontik tedavi yapmak ve şeffaf düzelticilerle istenilen estetik ve fonksiyonel sonuçlara ulaşmak çok daha mümkündür.

Porselen Telcikler / Estetik Telcikler Tedavisi

Telcikler, dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilen braketlerin sabitlenmesine ve bu braketlerdeki telciklerin yardımıyla bu uyumsuz ve çarpık dişlerin düzeltilmesine olanak tanıyan tedavilerdir. Porselen braketler, beyaz ve şeffaf oldukları için daha az belirgindir ve hastalar için daha estetik sonuçlar sağlar.

whatsapp-icon