Join M.E.

Diş Beyazlatma


Diş rengini mevcut renginden 2 veya 3 ton daha açık hale getirme sürecidir ve mevcut diş renginden memnun olmayanlar için birkaç gün içinde gerçekleştirilir. Bu, ya klinik ofis tipi tek seansta yapılan lazer yöntemiyle veya ev tipi özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar aracılığıyla uygulanan jellerle gerçekleştirilir.

Klinik tipinde, diş beyazlatma ihtiyacıyla kliniğimize gelen hastalar, üç adet 20 dakikalık seansta, dişlerine uygulanan jel ile lazer ışınlarının reaksiyonuyla tek bir ziyarette 60 dakikada beyaz bir gülüş elde ederler.

Ev tipi beyazlatmada, ağız ve diş yapısına göre hazırlanan şeffaf plaklar ve bu plaklara uygulanacak olan jeller hastalarımıza verilir. Ardından hastalarımız, bu plakları ve jeli günde en az 5 saat boyunca ağızlarında tutarak 2. veya 3. günde beyaz dişlere sahip olurlar.

Toplumda diş beyazlatmanın zararlı olduğu düşüncesi yaygın bir yanılgıdır. Kliniğimizde uygulanan yeni nesil ağartma maddelerinin dişlere zararı yoktur. Diş beyazlatma ile elde edilen beyazlık, 1 ila 1½ yıl arasında kalıcılığa sahiptir.

Beyazlığın kalıcı olması için işlemden sonra hastalarımıza ağız hijyeni eğitimi verilmektedir.

whatsapp-icon