Join M.E.

Dijital Diş Hekimliği


Dijital Diş Hekimliği Nedir?

Dijital diş hekimliği, geleneksel diş hekimliği uygulamalarında dijital teknolojilerin kullanımını içeren bir yaklaşımdır. Bu yöntem, dijital tarayıcılar, 3D yazıcılar, CAD/CAM teknolojileri gibi yenilikçi araçları kullanarak diş hekimliği uygulamalarını optimize eder. Dijital görüntüleme ile hastaların ağız içi durumu daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde analiz edilir. Restoratif işlemler, protezler ve ortodontik tedaviler gibi alanlarda daha hassas ölçümler yapılır, tasarımlar bilgisayar ortamında oluşturulur ve 3D yazıcılarla üretime geçilir. Bu sayede hastaların tedavi süreçleri kısalır, daha doğru ve kişiye özel çözümler sunulur.

 

Diş hekimliğinin yüksek disiplin ve özen gerektirdiğine inanıyorum. Bu sebepten dolayı; Biz diş hekimlerinin en iyi teknolojik ekipmanlara ihtiyacı var. Bu yüzden diş hekimliği teknolojisi ile ilgili haberleri izliyorum. Ve bana en iyi sonuçları veren cihazları kullanıyorum. Cihazların her detayıyla aklınızı karıştırmayacağım. Tedavinizle ilgili tüm detayları görmek isterseniz iletişim formunu kullanarak M.E.'ye ulaşabilirsiniz.

M.E.'nin Uyguladığı Tüm Tedavilerin Genel Adımları:

  • Öncelikli olarak dişlerinizi tarayarak tüm sorunları tek tek göreceğiz.
  • Tedavi planını tartışıyoruz. Bu adımda size tüm olası tasarım alternatiflerini simülasyonla ekranda göstereceğim.
  • Planı seçtikten sonra maket yapacağız. Ve tasarımı ağzınızda görebilirsiniz. İstediğiniz değişiklikleri uygulayabiliriz.
  • Sonunda tedaviyi ağzınıza uygulamaya hazırız. Teknisyenlerim tarafından dijital olarak üretilip rötuşlanan kaplamalarınız da dahil olmak üzere elbette tüm tedaviler sağlık ve güzellik standartlarınızı tam olarak karşılayacaktır.

 

CAD/CAM ile Dijital Diş Hekimliği:

CAD/CAM, bilgisayar destekli tasarım/bilgisayar destekli üretimin kısaltmasıdır. Onlarca yıldır imalat endüstrisinde hassas aletler, parçalar ve otomobiller üretmek için kullanılan CAD/CAM teknolojisi, son 20 yılda diş hekimliğine giderek daha fazla dahil edildi.  CAD/CAM teknolojisi ve metal içermeyen malzemeler, hastalara öğütülmüş seramik kronlar, kaplamalar, onleyler, dolgular ve köprüler sağlamak için diş hekimleri ve diş laboratuvarları tarafından kullanılmaktadır. Dental CAD/CAM aynı zamanda eksik dişlerin yerine kullanılan diş implantları için dayanakların imalatında da kullanılır.

CAD/CAM diş hekimliği için mevcut malzeme ve teknoloji yıllar geçtikçe geliştikçe, hastaların bu dijital diş hekimliği yöntemiyle alabileceği restorasyonlar da gelişti. Günümüzün CAD/CAM restorasyonları daha önce makineyle işlenmiş restorasyonlara göre daha iyi uyum sağlar, daha dayanıklıdır ve daha doğal görünür (çok renkli ve yarı saydam, doğal dişlere benzer).

CAD/CAM teknolojisinin avantajlarından biri de diş hekiminizin muayenehanesinde bu teknoloji varsa aynı gün diş hekimliği sizin için bir tedavi seçeneği olabilir. Ofis içi CEREC veya E4D Diş Hekimi Sistemi gibi CAD/CAM diş teknolojileri, siz beklerken tek bir randevuda inlay, onlay, kuron veya kaplama restorasyonu yapmak için kullanılabilir.

 

 

whatsapp-icon